|

Povídka “Katka”

„Tak tomuhle říkáš poklizeno. Co ti ten dobytek udělal, že ho takhle zanedbáváš.“ Řval na Katku sedlák, „Až pořádně vykydáš, přijdeš za mnou do stodoly.“

Po těchto slovech sedlák odešel ze chlíva, kde zanechal vzlykající děvečku Katku.

„A hoď sebou, ať nemusím dlouho čekat!“ ještě zaslechla. Rychle popadla vidle a kolečko a začala rychle pracovat, aby dohnala zpoždění. Včera si potají četla pod peřinou a ráno zaspala. Jako na potvoru ji sedlák nachytal. Ještě ani jednou za ten rok , co u sedláka slouží se ničím neprovinila. Tentokrát však tušila, že sedláka hodně naštvala a ten jí určitě potrestá. Od lidí ve vesnici slyšela, že se s děvečkami nijak nemazlí a za každé provinění následuje přísný trest.

Když dokončila práci pomalu se šourala do stodoly, obávala se toho, co asi bude následovat.

„Tak pojď rychle, už takhle jsem na tebe čekal dlouho,“ přivítal jí sedlák „tady si stoupni, svlékni se do půli těla a dej ruce před sebe.“

„To mne přece nemůžete takhle zostudit.“ Bránila se Katka

„Koukej se svlíknout a moc neokouněj,“ zařval na ni a svoje slova doprovodil pořádným políčkem, až se zapotácela, „ať už jseš svlečená, nebo ještě dostaneš přidáno za neposlušnost.“

Katce se po tvářích koulely slzy, ale nic jiného nezbývalo poslechnout, pokud nechtěla aby byl trest ještě horší. Pomalu si začala rozepínat halenku.

„Pohni sebou,“ pobídl jí sedlák, „nemám na tebe celý den.“

Katka si rychle sundala halenku, ale sundat si spodničku se jí moc nechtělo a malinko zaváhala. Sedlák se rozmáchl rukou a opět jí vrazil další políček, až se zapotácela. Potom už neváhala a rychle si sundala i spodničku. Nechala si v ruce a zakryla si prsa.

„Tak ty neumíš poslouchat, jen počkej, já tě to naučím.“ Zařval sedlák a popadl Katku za ruce a táhlu jí za sebou. Dovlekl jí doprostřed stodoly, kde od trámu visela rozporka, na kterou věšeli prase při zabíjení. Jednu ruku jí přivázal provazem na jeden konec rozporky a potom přivázal druhou ruku bránící se dívky na druhý konec. Halenku jí vytrhl a pohodil na zem. Potom popadl konec provazu a začal za něj tahat a tak zvedal Katce roztažené ruce. Tahal tak dlouho až děvečka stála na špičkách. Ruce jí začaly bolet v ramenou, přesto se snažila otočit k sedlákovi zády, aby neviděl její obnažené tělo. Proto také neviděla, jak sedlák sundal ze stěny dlouhý bič na koně.

Posléze zaslechla pouze svištivý zvuk a bič dopadla na její záda. Ucítila řeřavou bolest, která pronikala celým jejím tělem. Než se z toho stačila vzpamatovat už na její záda dopadaly další rány. Po čtvrté ráně už nemohla zadržovat vzlyky.

„Prosím, to strašně bolí,“vzlykala „nechte mně, já už to výckraát neudělám.“

Sedlák, nedbaje jejích slov, dál pokračoval v jejím bičování.další rány dopadaly na záda Katky, kde po sobě zanechávaly červené stopy. Přestože její zavěšení jí moc pohybu nedovolovalo, snažila se ranám uhýbat.Rány přesto pokaždé dopadaly postupně na celá záda, od ramen až po zadek. Po několika dalších ranách neměla, chudák, zdravé místečko. Záda měla celá červená. Zápěstí jí pálila, jak se jí provazy zařezávaly do rukou.Děvečka rány nepočítala, ala po každé ráně bylo slyšet zasténání, které po každé další ráně nabíralo na intenzitě.

„Prosím už mně nebijte, to strašně bolí,“ sténala dívka, už to déle nevydržím.“

„Mlč, ty neposlušná, to je trest za tvoje nepřípustné chování,“ křičel na ní sedlák, a pokračoval v trestání dívky„skončím až si uvědomíš, jaké jsou tvoje povinnosti.“

Bič dál dopadal na záda nebohé dívky. Sedlák však postoupil o krok do předu a bič nyní, jakoby obtáčel její tělo a konec biče dopadal na její tělo ze předu. Stodolou se nyní rozléhaly hlasité výkřiky bičované dívky. Katce se zdálo, jako by jí objímalo žhavé železo. Sedlák nepřestával a vypadalo to, jakoby přidával na intenzitě ran, což se projevovalo také na síle křiku bičované dívky. Sedlák dál bičoval dívku, bez ohledu na její bolestný křik.

Jedna jeho rána však zasáhla prso bičované dívky. Katka srdceryvně vykřikla a zhroutila se v provazech. Omdlela. Pak teprve sedlák ustal v trestání dívky.

„Máš co si zasloužíš:“ prohlásil sedlák k bezvládnému tělu, pověsil bič na místo a odešel ze stodoly. Potrestanou Katku zanechal ve stodole.

Jak se vám článek líbil?

Kliknutím na hvězdičku povídku ohodnotíte

Průměrné hodnocení 2.9 / 5. Počet hlasů: 10

Zatím nehodnoceno. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *