Co je vlastně BDSM?

V BDSM se jedná se o širokou škálu nejrůznějších technik a představ, kde panuje shoda jen na tom, že se odehrávají na základě dobrovolné dohody dvou (nebo více) lidí v rámci nějakých domluvených hranic. Jednotlivé subkultury jsou od sebe často velmi vzdálené a tak to, že oba “baví BDSM” neznamená, že je bude bavit BDSM spolu :).

Níže uvádím základní souhrn praktik tak, jak to vidím já. Někdo to může vidět samozřejmě úplně jinak, ten seznam by zkrátil, nebo naopak rozšířil. Cílem má být spíš rychlé zevšeobecnění, než uvádět všechny možné odnože, nebo diskutovat co kam patří, nebo nepatří. Většinou se stává, že člověka baví více oblastí a v průběhu života se to různě vyvíjí. Nezřídka se stává i to, že co vás baví s jedním partnerem, vás nebaví s jiným. Nebo zjistíte že vás něco baví až v okamžiku, kdy to zažijete :). Obecně je proto rozumné cokoliv usuzovat až po vyzkoušení, postupovat pomalu, plynule a s rozumem.

Bondage

Svazování patří v určité míře v podstatě ke všem hrátkám v BDSM, ale nemálo je i těch, kde bondage je už cesta cílem :). Často to nemusí být ani nijak sexuální, nebo spojené s dalšími praktikami. Ale samozřejmě může. I samotná bondage tak má řadu subkultur, někde slouží především k znehybnění a  pocitu bezmoci, jinde už je to dost umělecká záležitost. A jako vše to může být různě propletené :).

Sado-masochismus

Potěšení z toho způsobovat (sadismus), nebo prožívat bolest (masochismus). Může jít i o konkrétní podobu bolesti, která je nezaměnitelná. Např. i hodně sadistický výprask přes zadek může být vzrušující, ale bolest na prsou ne. Hodně se to odvíjí i od stupně vzrušení, časem se to může různě vyvíjet atd.

Opět existují nejrůznější subkultury, jako např. záliba ve spankingu, v elektro mučení, ale třeba i mučení šimráním. Lidská sexualita nezná hranic :).

Pro velkou část lidí v BDSM není bolest úplně na pořadu dne, ale láká je nějaké drsnější chování při vzrušení (tahání za vlasy, přinucení pevným stiskem k nějaké činnosti, přidušení) nebo nebo ve formě trestu. Spoustu subinek pak bolest úplně nerado, to je taky v pořádku. Stačí nezlobit :).

Dominance a submisivita

Já řeknu, ty uděláš :). Často to má podobu nejrůznějších nařízení, která sub musí vykonat. Např. přesně definované polohy které musí na příkaz zaujmout, orgasmy dovolené pouze se souhlasem Pána/Paní, přesná nařízení co a jak má sub provádět. Pro dom je na tom vzrušující ta moc, pro sub bezmoc a prvek toho, že nemá nejmenší představu o tom, co bude následovat. Pokud sub příkaz nesplní, následuje většinou předem určený trest. Například deset ran rákoskou přes za každý nepovolený orgasmus.

Ponižování a degradace

Nejrůznější ponižování, např. si při trestu počítat rány a za každou poděkovat, zevrubná “lékařská prohlídka” každého záhybu těla, využití použitých kalhotek místo roubíku, očišťování hraček po sobě, rimming, nejrůznější nápisy na těle, prosby o orgasmus atd.

Je třeba dávat dost pozor na sebevědomí jedince, není smyslem nikoho dostat k Chocholouškovi :). A zatímco u fyzických věci si člověk poměrně snadno uhlídá aby neublížil, tady to chce hodně rozmyslu a komunikace.

Různý roleplaying

Hraní nejrůznějších rolí, hrané znásilnění atd.

Sem by šlo asi zařadit spoustu věcí jako DDLG, dogplay, catplay atd. Lidi si nastaví nějaké role, žijí podle toho a dělá jim to dobře :).

Fetish, symboly, rituály

Určitý fetish se v BDSM objevuje často, např. mě hodně baví kontrast Pána v obleku a nahé subinky. Někdo má zálibu v latexu, kůži, někoho fascinují boty, prádlo… To se samozřejmě týká i “normálních” lidí, ale tady to bývá myslím častější, protože samotná atmosféra dělá velkou část “zážitku” a Pán v obleku působí jinak, než v teplákách :).

Často bývá BDSM také dost o symbolech, např. v podobě nasazení obojku, nebo šperku co obojek symbolizuje v civilním životě.

Odevzdání se

BDSM je zkratkou pro B/D (bondage a disciplína/dominance), D/S (dominance a submisivita) a S/M (sadismus a masochismus), ale osobně si myslím, že tohle si zaslouží vlastní kategorii.

Pro lidi, které toto láká, je nejdůležitější odevzdat se. Určitě je může vzrušovat např. ponížení či výprask, ale největším uspokojením je pro ně se odevzdat, svěřit se do rukou svého dom a činit mu radost. Opět se to může různě prolínat a měnit v závislosti na věku/partnerovi/náladě, ale základní rozdíl je v tom, že neřeším co dělá dobře mě, ale co dělá dobře jemu. Často je tohle mnohem víc v hlavě než genitáliích a fyzické vzrušení tam představuje jen část motivace.

Řekne skoč a ty skočíš, s důvěrou v zachycení :).

 

 

Jak se vám článek líbil?

Kliknutím na hvězdičku povídku ohodnotíte

Průměrné hodnocení 5 / 5. Počet hlasů: 6

Zatím nehodnoceno. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Podobné příspěvky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *