BDSM lekce – o co se vlastně jedná a jak to napoprvé probíhá?

V úvodu je nutno říct, že pod pojmem BDSM se skrývá celá škála nejrůznějších praktik. Někoho vzrušuje ponižování / ponížení, jiného bolest, nebo bezmocnost. Často se jedná o kombinaci všeho možného a aby to nebylo příliš jednoduché, může se to lišit v závislosti na partnerovi, náladě, nebo stupni vzrušení. Nicméně popis “vypadá to různě v závislosti na lidech, prostředí a náladě” dá víc otázek, než odpovědí :). Popis níže tedy berte pro názornost a čistě můj subjektivní přístup. Někdo může mít přístup jiný a neznamená to, že je to špatně.

Komunikace před lekcí

Komunikace je důležitou součástí BDSM vztahu a měla předcházet i tomu, než se spolu do čehokoliv pustíte. Je běžné a úplně normální že sub přesně neví co chce, ale je důležité si vysvětlit nějaká základní pravidla a očekávání na obou stranách. Předejte tak případnému zklamání a nechtěnému ublížení si – ať už fyzicky, nebo psychicky. Nehrajte si na hrdin(k)u co vše zvládne a klidně přiznejte pokud je vám něco silně proti srsti. Nějaké nucení do věcí, které jsou vám nepříjemné ke hře patří, ale tím, že si něco znechutíte, si moc nepomůžete :). Během schůzky se domluví i signály “pokud by bylo něco v nepořádku” a případně i stopka (slovo na které dom s lekcí přestane).

Zahájení lekce

K BDSM často patří určité rituály, které pomáhají s nastavením rolí, řádem a jsou zkrátka vzrušující :). Lekce tak většinou začíná nasazením a zamčením obojku, které udělá tečku za kapitolou “Civilní život” a začne psát novou kapitolu “Život otrokyně” :). Od tohoto okamžiku se také přechází na vykání (pokud si jinak tykáte, to nemusí být vždy) a správné oslovování (Ano, Pane atd.).

Pokud už jde o vaši několikátou lekci, máte naučené polohy, které zaujmete na určitý pokyn. Pokud jde o vaši první lekci, dom vás postupně probere tím, jak se máte chovat a jak na který pokyn máte reagovat. Následuje většinou “zúčtování trestů” :). BDSM bývá málokdy limitované jen na schůzku samotnou a často je chování i v “civilním” životě nějak “regulováno”. Mnou oblíbený je např. zákaz orgasmů, kdy se subinka smí udělat pouze tehdy, když ji to dovolím a tak, jak jí to dovolím. Za nedodržení ji pak čeká trest v podobě výprasku. Samozřejmě to nemusí přiznat a já se to nedozvím, ale ten vztah stojí na důvěře a tom, že sub poslouchat chce a dělá mu to dobře.

V případě první schůzky to bývá výprask “Tak se podíváme, jak tvé tělíčko bude na rákosku reagovat” :). S nějakou rozumnou intenzitou dle domluvy. A případné další zkoumání toho, co tělíčko té bezmocné otrokyně vydrží a jak na co reaguje :). Oproti pornu to celé probíhá v mnohem pomalejším tempu a klidu. Smyslem je užít si tu holčičku chvějící se očekáváním studem, nervozitou a chtíčem, ne něco někam rychle narvat, nebo co nejrychleji sešvihat :). Dobře k tomu poslouží i různé omezování smyslů (maska přes oči), řeči (např. takové kalhotky v pusince udělají divy) či svázání. Po sub tak často není vzrušující ani tak to co přijde, jako to, že nad tím nemá žádnou kontrolu.

Nějaké hrátky mají celou řadu podob a záleží na tom, co vás, nebo vašeho Pána baví. Někdo má rád např. fenečkovství, jiný si užívá hrátky s bolestí, či fantazií. Mnou oblíbené je v tomhle odpírání orgasmů, kdy sub do poslední chvíle neví, zda ji tentokrát dovolím přes hranu dojít, nebo dráždění přeruším. Je to úžasná kombinace trápení, ovládání a pohled na ten výbuch na konci také stojí za to :).

Pro mě osobně jsou praktiky spíš podružné, důležitější je pro mě to, co při nich sub prožívá.

Aftercare

Tohle téma si zaslouží samostatný článek, tak teď jen zkráceně – následná péče po lekci slouží k uklidnění po silných emocích a má formu například obejmutí, ošetření po výprasku atd. Krom toho pomáhá k vzájemné důvěře a slouží k tomu, aby sub věděl, že dom ho nebere jako “hadr na podlahu”, ať už si předtím spolu hráli jakkoliv :). Není to ale jen pro sub, i pro nás dom je to příjemné :).

Tolik k  hrubému nastínění, jak “lekce” probíhá. Jak jsem již psal, BDSM je široká oblast a pro někoho je to víc o sadismu/masochismu, jiného víc než nějaké užívání si pocitů studu, odevzdání a bez/moci láká drsný sex, nebo to má úplně jinak :). Pak dle toho vypadá i samotná lekce, což je samozřejmě zcela v pořádku.

Jak se vám článek líbil?

Kliknutím na hvězdičku povídku ohodnotíte

Průměrné hodnocení 4.5 / 5. Počet hlasů: 27

Zatím nehodnoceno. Buďte první, kdo ohodnotí tento příspěvek.

Podobné příspěvky

2 Komentáře

  1. Neznám jak to chodí ale rád to poznám občas to sledují a vypadá to zajímavě ze začátku to bude asi bolestivé ale časem to bude úžasné rád si nechám od slečny udělat gynohratky nikdy jsem to nezažil tak teď to bude poprve

    1. Asi úplně nechci rozumět tomu, jak je to myšleno :). Ale každému jeho nebe, samozřejmě. Přeji hodně štěstí :).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *